Blog dla Ciekawych świata, ludzi, codziennego życia

Diament nie do zniszczenia

Z całą pewnością diament jest zaliczany do najtwardszych materiałów. Co więcej słowo diament pochodzi od greckiego słowa Adams, co znaczy nie do zniszczenia. Niepowtarzalne piękno, jakie dotyczy diamentów jest bardzo kosztowne, koszty te kształtowały się w ciągu kilku wieków. Wszak to nie oznacza, że biżuteria z diamentami ALange nie może zostać zakupiona przez każdego i że jest trudno dostępna.

Zaś sam diament został odkryty w Indiach około 3000 lat temu. Warto też napomknąć, że były one określane jako cenne kamienie z uwagi na ich moc, albowiem pozwalały znaleźć światło i jako amulet dla ochrony przed złem. Do teraz biżuteria z brylantami jest w ten sposób kojarzona. Z czasem zainteresowanie diamentami przeniosło się do wieków średnich, diamenty były jeszcze bardziej traktowane jako przedmiot pierwszorzędnej wartości, stąd kosztowna biżuteria z diamentów. Nie były one właściwie już tam postrzegane jako przedmioty o nadprzyrodzonej mocy.

Z uwagi na rosnące wymagania oraz wartość diamentów, dawna biżuteria nie stała się wystarczająca dla oczekiwań ludzi, stąd otwierano następne kopalnie diamentów.

Najpiękniejsze diamenty i brylanty, idealne do złotej biżuterii A.Lange. Zapoznaj się z naszą ofertą.

Comments are closed.

Post Navigation