Blog dla Ciekawych świata, ludzi, codziennego życia

Nie obawiaj się rachunków

Każdy kto posiada, czy też posiadał w swoim domu piec węglowy, zdaje sobie sprawę ile to zachodu. Naturalnie nie wystarczy tylko wsypać węgla i właściwie już. W pierwszej kolejności trzeba usunąć popiół (codziennie), rozpalić (czasem to także długo trwa), później systematycznie dosypywać węgla. O wiele lepszy jest piec na ekogroszek. Nie dosć, że ekogroszek jest ekologiczny to bardziej opłaca się, niż gaz czy też opał. Precyzując, wydatki ekogroszku w ciągu roku są dwa razy niższe niż zużycie gazu jak również czterokrotnie niższe niż olej opałowy; właściwie już nie wspominając o tradycyjnym węglu. Opłaca się – naturalnie ekogroszek.

Całkiem sympatyczny jest fakt, że popiół usuwamy co trzy, co pięć dni. Gatunkowy ekogroszek musi posiadać odpowiednie właściwości, tzn. należy uważać, żeby nie naciąć się na miał. Bo można nabyć przysłowiowego kota w worku tj. złej jakości ekogroszek pieklorz, zawsze lepiej się upewnić. Stąd tak istotny jest producent, u którego zaopatrujemy się. A w tej chwili ekogroszek workowany możemy zamówić przez internet, zresztą jak wszystko, z czego transport jest już wliczony w koszt.

Cena ekogroszku tj. 1 tona to wydatek rzędu od 500 do 850 zł. Zużycie jest zależne od wielu czynników, między innymi od kubatury ogrzewanego budynku, tego czy przy jego pomocy grzejemy wodę, czy dom jest ocieplony oraz jeszcze wielu innych czynników. Gdyż w każdym razie jeśli posiadamy dobry piec i potrafimy zoptymalizować jego działanie poprzez właściwe ustawienia jest to niezwykle zyskowne.Coal Mine Canyon Sunset par joelhazelton

Dodaj komentarz

Post Navigation