Blog dla Ciekawych świata, ludzi, codziennego życia

Początek sezonu grzewczego

Do dzisiaj pamiętam kiedy byłem małym dzieckiem, mieszkałem w domku jednorodzinnym. Dom był ogrzewany piecem węglowym. Zasadniczo nie byłoby tak źle, gdyby nie ciągły brak ciepłej wody. Starczyło pozmywać pozmywać i już nie było ciepłej wody do kąpieli. Trochę później, gdy podłączono gaz, zaraz pojawił się jeden piec gazowy do ogrzewania domu, zaś drugi do grzania wody i kłopoty z nieustającym brakiem wody szybko się skończyły.

Współczesnej technologii nie da się nawet porównać do tej starej, no z wyjątkiem samej nazwy, czyli pieca. Współcześnie najpopularniejszymi markami w branży techniki grzewczej są takie firmy jak Vaillant, Immergas czy Buderus. Zdecydowanie polecam piec gazowy Vaillant. Zainstalowałam go w domu, już od wielu lat i (odpukać) jest bezawaryjny. Chodzi on zaledwie przez trzy pory roku. Co więcej mam zainstalowane lampy solarne ( firmy Immergas) i w lecie taka forma grzania wody się sprawdza. Zaś jak już zrobi się naprawdę chłodno (tak jak teraz) to przepali się najwyżej w kominku.
Brat polecał mi piece przedsiębiorstwa Buderus, lecz już zdecydowałem się na Vaillant’a i niech już tak zostanie. W rzeczywistości zanim się obejrzymy, to sezon grzewczy się zacznie. Dzisiaj jest ostatni dzwonek na jakiekolwiek zmiany i wymiany, ogrzewania domu, ponieważ później może być już nawet nie wesoło, jeśli zrobi się na dobre zimno. W końcu pogoda zrobiła się nieco kapryśna. Opłaca się też skorzystać z letnich wyprzedaży i promocji.

Dodaj komentarz

Post Navigation