Blog dla Ciekawych świata, ludzi, codziennego życia

Ułatw sobie późniejsze czyszczenie wanny

Bez wątpienia wanna to jedno z bardziej znaczących przyrządów w mieszkaniu. Otóż codzienna kąpiel w niej może być najbardziej sympatyczną częścią dnia. Jednak żeby tak się stało, trzeba zadbać o czystość i higienę wanny. Warto zadać sobie pytanie – jak czyścić parawany wannowe oraz same wanny?

Obecnie do swojej dyspozycji mamy wiele preparatów o znacznej sile czyszczącej. Otóż newralgicznym miejscem, w którym zanieczyszczenia gromadzą się z reguły są narożniki wanien. Aby do tego nie doszło, wanny wolnostojące prostokątne powinni być czyszczone systematycznie przy pomocy mocnych preparatów czystości, zdolnych do zwalczania bakterii.

Owszem wanny narożne należą do bardzo trudnych w utrzymaniu czystości ze względu na ciężko dostępne miejsca i powierzchnie styku wanny z płytkami ceramicznymi.  Rzecz jasna w pewnym zakresie można ułatwić sobie późniejsze czyszczenie wanny, stosując antybakteryjne silikony sanitarne.
Sama ich antybakteryjne właściwości zapobiegają rozwojowi grzybów, wskutek czego łazienka jest łatwiejsza do sprzątania. Jak wiadomo najwygodniejsze w zachowaniu porządku są wanny wolnostojące i płytkie brodziki w kabinach prysznicowych.

goodlookin-loo-445146-m

Comments are closed.

Post Navigation